یا بازاریابی رسانه های اجتماعی یکی از مدل های مارکتینگ آنلاین است که از امکانات شبکه های اجتماعی به عنوان ابزار تبلیغاتی وب سایت ها استفاده می کند تا ترافیک ورودی به وب سایت را افزایش دهد و همچنین این مارکتینگ به شما کمک می کند تا با آنالیز عکس العمل کاربران خود، آن ها را بهتر شناسایی کنید.

SMM بر اساس مدل جستجوی ارگانیک و کسب و کار، هرچقدر فعالیت وب سایت و شبکه های اجتماعی متصل به آن بیشتر شود، رتبه وب سایت در موتورهای جستجو بالاتر می رود و در نتایج اولیه ظاهر می گردد.

با توجه به این حقیقت که حدود 90 درصد کاربران، فقط صفحه اول نتایج جستجو را مشاهده می کنند و حتی 70 درصد از این افراد تنها روی نتایج بعد از 3 نتیجه بالایی کلیک نمی کنند، این بسیار مهم است که جایگاه وب سایت شما کجاست.

SMM چه کمکی می کند؟

مهمترین کاری که سوشال مدیا مارکتینگ می تواند انجام دهد، آن است که ارتباط با کاربران را بهبود و دید و بازدید مشتریان را افزایش دهد.

SMM با ایجاد محتوای مفید، که مخاطبین آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند، باعث می شود جامعه مخاطبین افزایش یابد و تعداد افرادی که با مجموعه شما در ارتباط هستند به صورت چشمگیری رشد یابد.